İçeriğe geçin

KOSGEB

KOSGEB destekleri, kredileri, hibeleri, başvuru süreçleri

KOSGEB Hakkında

KOSGEB nedir?
KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı),ülkemizdeki KOBİ’lerin rekabet seviyesinin artırılması ve KOBİ’lerin ihracat, Ar-Ge, kurumsallaşma vb. konularda kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla, ülkemizdeki KOBİ’lerin küresel pazarda söz sahibi olmasını sağlayan, KOBİ ve girişimcilik politikalarının belirlenmesinde etkin, dünyada örnek alınan kuruluş olmak vizyonuyla ve KOBİ’lerin rekabet güçlerini geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik nitelikli hizmet ve destekler sunarak, KOBİ’lerin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak misyonudur.

KOSGEB sadece KOBİ’lere mi finansman sağlıyor?

Hayır. KOSGEB, girişimci adaylarına da finansman sağlıyor. Girişimci adayları eğitimden geçip, projesini hazırladıktan sonra 30.000 TL’ye kadar hibe, 70.000 TL’ye kadar da kredi yardımı veriyor. Detayları Girişimcilik Destek Programı sayfasından öğrenebilirsiniz.

2012 yılında KOSGEB tarafından herhangi bir kredi programı uygulanmamıştır.

KOSGEB destekleri 2013 yılında da devam etmektedir.

KOSGEB projeleri nedir? KOSGEB proje hazırlama nasıl yapılır?

KOSGEB projelerini hazırlamak için öncelikle iş planı ve fizibilite konularına hakim olmanız gerekmektedir. KOSGEB proje hazırlama süreci araştırma ve iş fikrinizi hayata geçirme amacıyla size ışık tutacak bir strateji haritası gibi düşünülebilir. KOSGEB projesi hazırlamak üzere size her türlü konuda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Başlık: KOSGEB destekleri, kredileri, hibeleri, başvuru süreçleri
özet: KOSGEB destekleri hakkında bilgiler
Açıklama: KOSGEB destekleri, kredileri, hibeleri, başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgiler